Forum

Odpowiedzi

www2 [mKlient] offline 2013-04-22 22:57:48 mEkipo - czy po wypelnieniu tego wniosku ktos z mbanku kontaktuje sie z Klientem? Czy automat wysyla link do druczku wypowiedzenia? Odpowiedz Cytuj Zgłoś naruszenie

nn [mKlient] offline 2013-04-23 00:16:23 luzak napisał(a):

> Wchodze na konto moge bez problemow obracac milionami zlotych
> przepedzajac je z konta na konto potwierdzajac przelew SMSem, a Nie
> moge zamknac konta z zerowym saldem uzywajac jako potwierdzenie swojej
> dyspozycji identycznego SMSa.. :(

Patrze na to też od innej strony. Łatwiej celem dokonania operacji jest:
a) przechwycić czyjś login, hasło i telefon jednocześnie, po czym zalogować się i autoryzować sms co jest technicznie trudne i pozostawia wiele śladów (trojany, ip, stacje bazowe, informatyka śledcza..)
b) odgapić czyjś podpis z karty bankomatowej (dawniej też wydruku autoryzacyjnego), bo podpis na karcie regulaminowo musi być zgodny ze wzorem w banku i wysłać pismo na adres banku z bylekąd.
Według mnie łatwiejsze jest to drugie. Podpis to wbrew pozorom kiepskie zabezpieczenie.
Odpowiedz Cytuj Zgłoś naruszenie

luzak [mKlient] offline 2013-04-23 00:38:09 nn napisał(a):

> .. Podpis to wbrew pozorom kiepskie zabezpieczenie..
Tez tak uwazam, szczegolnie, ze jakos nie chce mi sie wierzyc, ze do weryfikacji podpisow zatrudniaja grafologa ;)
A szary pracownik nawet po przeszkoleniu to sobie moze sprawdzac..

Ale mbank, to jeszcze nic.
Wyobrazcie sobie, ze w ING, bez osobistej wizyty w banku konta zamknac sie nie da!
Tzn, da sie, ale wczesniej trzeba zaplacic notariuszowi i z tak poswiadczonym podpisem mozna wyslac wypowiedzenie umowy listownie.
Zastanawia mnie tylko, dlaczego na umowie ktora przywozil kurier byly podpisy pracownikow banku bez identycznego potwierdzenia u notariusza?

mAnna [mEkipa] offline 2013-04-23 08:17:40 Witaj www2,

na podstawie złożonego w serwisie transakcyjnym wniosku, pracownik Banku będzie się kontaktował z Klientem.

Nastepnie podstawiony zostaje komunikat w serwisie transakcyjnym z którego należy pobrać wypełniony formularz wypowiedzenia, wydrukować, podpisać i odesłać do mBanku. Udostępniony formularz będzie zawierał dane Klienta zarejestrowane w systemie Banku.

Pozdrawiam,
Ania

emu [mRadny] offline 2013-04-23 09:05:55 @mAnno,
a czy można poprzez ten formularz zlecić zamknięcie jedno z kilku posiadanych rachunków? O ile dobrze pamiętam, zlecenie zamknięcia jednego z rachunków nie wymagało papieru.

mAnna [mEkipa] offline 2013-04-23 09:18:55 Witaj emu,

formularz dotyczy wypowiedzenia umowy rachunku osobistego, co skutkuje zamknięciem wszystkich rachunków posiadanych w ramach jednej umowy.

W przypadku chęci zamknięcia pojedynczego rachunku, dyspozycja powinna zostać złożona telefonicznie na mLinii, za pośrednictwem Konsultanta.

Pozdrawiam,
Ania

gkrycki [mKlient] offline 2013-04-23 09:50:42 Z serwisu transakcyjnego pobrałem wniosek wypowiedzenia rachunku, należy go podpisać zgodnie podpisem złożonym przy zakładaniu konta, jest jednak jeden mały problem, umowę podpisałem elektronicznie poprzez przelew z innego banku, co mam w tej sytuacji zrobić gdy bank nie ma wzoru mojego podpisu? Moja dyspozycja zamknięcia rachunku zostanie uznana czy mam jechać 120 km i bulić kasę za przejazd żeby tylko złożyć podpis w jakiejś placówce mBanku? Odpowiedz Cytuj Zgłoś naruszenie

Vj [mKlient] offline 2013-04-23 09:56:39 luzak napisał(a):
pracownik nawet po przeszkoleniu to sobie moze sprawdzac..
>
> Ale mbank, to jeszcze nic.
> Wyobrazcie sobie, ze w ING, bez osobistej wizyty w banku konta zamknac
> sie nie da!
> Tzn, da sie, ale wczesniej trzeba zaplacic notariuszowi i z tak
> poswiadczonym podpisem mozna wyslac wypowiedzenie umowy listownie.
> Zastanawia mnie tylko, dlaczego na umowie ktora przywozil kurier byly
> podpisy pracownikow banku bez identycznego potwierdzenia u notariusza?

Da się listownie. ;) U mnie nie było problemów, ale już u dwóch kolejnych osób, które powieliły moje pismo, zmieniając oczywiście dane osobowe i adresowe na swoje, ING odbiło, z powodu, jak napisałeś wyżej, że się nie da bez notariusza lub stawiennictwa w placówce. Wypełnienie, wysłanie https://www.knf.gov.pl/da... i magiczna zmiana stanowiska przez ING, że rzeczywiście się da. ;) Dodatkowo ING przysłało listy przepraszające, oczywiście do wiadomości KNF też wysłali. ;)

mAnna [mEkipa] offline 2013-04-23 10:41:39 Witaj gkrycki,

zgodnie z "Regulaminem otwierania i prowadzenia rachunków oszczędnościowo - rozliczeniowych i oszczędnościowych w mBanku":

"Dział II. Warunki otwierania i prowadzenia rachunków bankowych w mBanku,
Rozdział I. Otwarcie Rachunku
§7
2. W przypadku Umowy zawieranej w formie elektronicznej pisemne dyspozycje składane przez
Posiadacza Rachunku wymagaja uprzedniego złożenia przez Posiadacza Rachunku wzoru podpisu w
Banku. Do czasu złożenia wzoru podpisu pisemne dyspozycje, o których mowa w zdaniu
poprzedzajacym wymagaja poświadczenia własnoręczności podpisu. Poświadczenie własnoręczności
podpisu Posiadacza Rachunku może być dokonane m.in. przez Agenta Banku badz notariusza."

Link do pełnego Regulaminu:
http://www.mbank.pl/downl...

Pozdrawiam,
Ania

luzak [mKlient] offline 2013-04-23 10:59:55 Vj napisał(a):

> Da się listownie. ;) U mnie nie było problemów, ale już u dwóch
> kolejnych osób, które powieliły moje pismo, zmieniając oczywiście
> dane osobowe i adresowe na swoje, ING odbiło, z powodu, jak
> napisałeś wyżej, że się nie da bez notariusza lub stawiennictwa w
> placówce. Wypełnienie, wysłanie
> https://www.knf.gov.pl/da...
> i magiczna zmiana stanowiska przez ING, że rzeczywiście się da. ;)
> Dodatkowo ING przysłało listy przepraszające, oczywiście do
> wiadomości KNF też wysłali. ;)
Pytalem na rozne sposoby kilka razy i poinformowano mnie, ze sie nie da. W sumie rachunek bym u nic zostawil, ale skoro tak stawiaja sprawe, to wole przy najblizszej okazji zamknac konto. Nie chce ryzykowac, ze nagle cos zmienia i bede musial na gwalt jechac kilkadziesiat kilometrow aby wypowiedziec umowe nie koniecznie majac na to czas.
Dostales jakies potwierdzenie zamkniecia rachunku?
Mozesz opublikowac wzor Twojego wypowiedzenia?