Blog

Łukasz Adamczyk [mEkipa] offline 2011-09-19 13:49:03

Karty zbliżeniowe w mBanku

 

Minęły prawie dwa lata odkąd wprowadziliśmy do naszej oferty pierwsze karty zbliżeniowe. Już wtedy wiedzieliśmy, że jest to produkt, który zrewolucjonizuje płatności i ułatwi wszystkim życie.

 

Dziś karty zbliżeniowe są m.in. nośnikiem elektronicznych biletów miejskich, wdrożonym w takich miastach, jak: Gdańsk, Lublin, Poznań, Warszawa i Wrocław.

Pozwalają też szybko płacić podczas największych festiwali muzycznych w Polsce (np. OFF Festival, Open’er Festival) oraz w wielu sklepach i punktach usługowych. W kilku miastach działa nawet system opłat parkingowych oparty o płatności zbliżeniowe.

W związku z szybkim wzrostem liczby punktów akceptujących karty zbliżeniowe oraz ogólnorynkowym trendem odchodzenia od kart stykowych podjęliśmy decyzję, że od 3 października br. wszystkie karty debetowe wydawane do eKONTA będą wyposażone w technologię zbliżeniową. Dotyczy to zarówno kart wydawanych po raz pierwszy, jak i tych, które są odnawiane.

Klienci posiadający do tej pory standardowe karty debetowe (Visa Electron, MasterCard Debit) mogą  z nich korzystać do momentu upłynięcia terminu ich ważności.

Karty zbliżeniowe posiadają wszystkie dotychczasowe funkcje kart stykowych, czyli umożliwiają:

  • płacenie w sklepach, na stacjach benzynowych i wszystkich punktach usługowo-handlowych,
  • wypłacanie gotówki z kasy sklepu podczas płacenia za zakupy (usługa cashback),
  • dokonywanie płatności internetowych, korespondencyjnych, telefonicznych,
  • bezprowizyjne wpłaty na rachunek w mBanku w sieci wpłatomatów,
  • wypłacanie środków z bankomatów.

 

Dodatkowo umożliwiają realizowanie płatności zbliżeniowych za zakupy do kwoty 50 PLN bez konieczności podawania karty sprzedawcy i wprowadzania PINu, dzięki czemu zapewniają  oszczędność czasu. W formie zbliżeniowej można również zapłacić za zakupy o wartości powyżej 50 PLN (dotyczy kart MasterCard PayPass), jednak w trosce o bezpieczeństwo transakcji należy w takim wypadku podać numer PIN.